Metoda Ludmily Mojžíšové

13.11.2013 13:01

Metoda Ludmily Mojžíšové - cesta k vytouženému miminku, ale také k odstranění inkontinence, bolestí zad, bolestivé menstruace nebo bolesti při pohlavním styku. Je to sestava jednoduchých cviků spojená s odblokováním páteře, žeber a pánve. Tato metoda může pomoci každému. Protože život člověka v 21. století věrně provázejí civilizační neduhy, jako jsou bolesti zad, nesprávné držení těla, poruchy spánku a další.

Metodu lze použít jako podpůrnou k umělému oplodnění a v rámci přípravy na otěhotnění vůbec, protože kromě těhotenství má spoustu dalších blahodárných účinků.

Metoda paní Mojžíšové je od roku 1991 oficiálně uznána Ministerstvem zdravotnictví jako jedna z metod léčby funkční ženské neplodnosti. Co se týká názoru gynekologů, kteří v minulosti proti metodě p. Mojžíšové často ostře vystupovali, dnes je typický názor, který se dá shrnout jako: Rozhodně neuškodí a může pomoci. Na Internetu je např. citace z loňského chatu s MUDr. Radimem Uzlem, kde říká: "Tato metoda má něco do sebe. Docela jí věřím."

Důležitým předpokladem k cestě za pochopením metody je uvědomit si, že ve složitém soukolí lidského těla platí sice otřepané, ale stále opomíjené "všechno souvisí se vším".

Ať už v důsledku stresu, nedostatku pohybu či úrazu v minulosti jsou některé svaly v nepřirozeném napětí, tzv. spasmu – sevření, které nemůžeme ovládat vůlí. Některé svaly zase kvůli sedavému způsobu života nepoužíváme vůbec a bývají ochablé. To vede ke špatnému držení těla, k problémům s nesymetrickým postavením jednotlivých částí kostry a znovu k nutnosti tyto asymetrie vyrovnávat. A spirála nevyváženosti pohybového systému se roztáčí…

Napětí svalů pohybového aparátu navíc ovlivňuje činnost nervů, prokrvování, metabolismus v dané oblasti a přenáší se i na svalovinu vnitřních orgánů. Pokud mluvíme o svalech dutiny břišní, zádových svalech a zejména svalech pánevního dna, je jasné, že jejich přílišné napětí má za následek problémy s fungováním pohlavních orgánů – bolestivý pohlavní styk, bolestivou, nepravidelnou menstruaci, anovulační cykly a u mužů možné zhoršení spermiogramu.

Cílem rehabilitační metody paní Mojžíšové je dosáhnout svalové rovnováhy – uvolnit zkrácené a příliš napjaté svaly a cvičením posílit ty ochablé, a tím nejen odstranit bolesti pohybového aparátu, ale také zprostředkovaně zlepšit činnost vnitřních orgánů.

Cestou k úspěchu je pravidelnost a dlouhodobost. Cvičení by mělo trvat alespoň šest měsíců, aby se svaly vypracovaly a udržely pánev v ideální poloze.

A vy můžete začít cvičit již dnes Cviky na protažení krční, hrudní a bederní páteře