ROZVRH  2021

ÚTERÝ

18:00 - 19:00 JEMNÁ JÓGA

Jemná jóga je vhodná pro všechny, kteří chtějí protáhnout své tělo a příjemně se prodýchat a posílit. Jednotlivým asánám Petra věnuje dostatek laskavé pozornosti, proto je lekce vhodná i pro začátečníky. Lekci ráda doplňuje hudbou různých žánrů, která nechá splynout dech, pohyb a emoce a čtením poezie či úryvků z různých textů.

19:30 - 20:30 POWER JÓGA

Power jóga v podání Andrey je zaměřena na uvolnění beder a páteře, protažení a posílení svalů celého těla. Zároveň vás povede k psychické i fyzické relaxaci a nabídne možnost, jak překonávat sebe sama s pokorou k vlastnímu tělu. Cvičení je vhodné pro všechny. Těm, kteří s jógou teprve začínají, lektorka ráda jednotlivé ásany (pozice) detailně vysvětlí, pokročilí pak mohou vyzkoušet i náročnější prvky. Ke každé lekci i k vám vždy přistupuje s velkou úctou a to nejen k vašemu tělu, ale i k vaší psychice a celkovému rozpoložení.

 

STŘEDA

18:00 - 19:00 Jóga pro zdravá záda

Klidná lekce, která kombinuje hathajógu s prvky metody DNS (Mudr. Kolář) a dalšími rehabilitačními technikami, které uleví od bolesti zad, zpevní core těla, pánevní dno a současně protáhne a zpevní a prokrví celé tělo a to i včetně plosek nohou, jež slouží i jako zdravá prevence plochých nohou. Podpoříme odtok lymfy tak, abychom mohli tělo zároveň uzdravovat. Právě při hathajóze se učíme správně provádět všechny asány a to v rytmu vlastního dechu, který je pro naše tělo i pozice esenciální. I při pečlivé praxi stále nalézáme nové možnosti. Lekce je vhodná pro začátečníky i pokročilé, pro ženy po porodu.

19:30 - 20:30 FIT JÓGA

Lekce bude zaměřena v duchu hathajógy s prvky vinyasy. V počátku lekce se budeme věnovat správné technice dýchání, rozhýbání těla, svalové práci uvnitř těla (viz posílení pánevního dna). Do pozdravu slunce pak budeme postupně dosazovat základní dynamické pozice bojovníků, z nichž budeme dále vytvářet rozvíjející sekvence a příbuzné asány. Lekci vždy zakončíme shavásánou (relaxační pozicí). Přiměřeně silová lekce na protažení celého těla a rozproudění prány (energie) ve vašem těle.

 

ČTVRTEK

18:00 - 19:00 VINYASA JÓGA s Katkou

Dynamická lekce obsahující vědomé plynulé přechody z jedné ásany do druhé. Po úvodních dechových cvičení (pránájámy) se dostaneme do pozdravu slunci, při kterém dochází k zahřátí těla a přípravě na další sekvence. V průběhu cvičení je kladen důraz na správné provedení pozic, vědomý dech, schopnost koncentrace a relaxace. Díky józe se tělo stává silnější a pružnější, mysl klidnější a vyrovnanější, což se pozitivně odrazí i v našich životech mimo podložky. Vzhledem k vyšší energetické náročnosti je lekce vhodná pro ty, kteří již s jógou zkušenost mají, či se aktivně věnují sportovní činnosti.

19:30 - 20:30 jemná HATHA JÓGA 

Během lekcí jemné jógy se zaměříme na dechová cvičení, vnímání tělesných počitků a pocitů. Naučíme se vědomě procházet tělo, dechové techniky (pránájáma), ásany na uvolnění, protažení, ale i posílení, sestavy pozdravu slunci, měsíci apod. Vše v klidném, ale zároveň plynulém tempu. Lekce pomalého klidného cvičení se snadným, nenáročným průběhem je vhodná pro všechny.