ÚTERÝ

10:00 - 11:00 JÓGA PRO MAMINKY s malými dětmi (rezervace nutná a omluvy do 8hod.ráno)

Jemná jóga pro všechny maminky, které se chtějí protáhnout, narovnat bolavá záda a přijít na jiné myšlenky :) Spící miminka mohou zůstat v kočárku na zahradě, kde na ně v klidu uvidíte. Pro starší děti (cca do 3 let) budou k dispozici hračky, které je snad alespoň na větší část hodiny zabaví :) Vývoj lekce bývá nepředvídatelný, ale cílem se bude prodýchat, protáhnout, uvolnit blokády, které nás trápí v mateřství, posílit pánevní dno a nakonec umožnit dětem, aby v nás viděly ten správný příklad! :) Po lekci je možné dětem ohřát oběd.

18:00 - 19:00 JEMNÁ JÓGA 

Jemná jóga je vhodná pro všechny, kteří chtějí protáhnout své tělo a příjemně se prodýchat a posílit. Jednotlivým asánám Petra věnuje dostatek laskavé pozornosti, proto je lekce vhodná i pro začátečníky. Lekci ráda doplňuje hudbou různých žánrů, která nechá splynout dech, pohyb a emoce a čtením poezie či úryvků z různých textů.
 

19:30 - 20:30 POWERJÓGA od 3.4.

Plynulé přecházení mezi asánami, spolu s dechem, s cílem uvolnění a protažení svalu. Práce na posílení středu těla a současné posílení končetin. Provázání dynamické části, ale také uvolnění a následná práce s dechem. Cílem je sebepoznání a lepší hybnost. Vyrovnání dysbalance a zvýšení celkové kondice. Jedná se o dynamičtější formu lekce.
 

STŘEDA 

16:30 - 17:30 DĚTSKÁ JÓGA S ANGLIČTINOU 7-11 LET nebo TEENs JÓGA (dle zájmu)

Jóga pro děti je krásným nástrojem jak posílit a protáhnout často zkrácené svaly, naučit děti správným návykům v držení těla. Pomůže zklidnit ´rozdováděné´ děti, najít soustředění, podpořit jejich sebevědomí. Jóga pomáhá utužovat zdraví dětí i dospělých, vede ke zdravému způsobu života, probouzí v dětech radost a lásku nejen k sobě, ale i k okolí, protože harmonicky rozvíjí všechny jeho složky – zdraví tělesné, duševní, duchovní i sociální. Propojení cizího jazyka s pohybem je nejsnadnější cestou jak prolomit jazykovou bariéru a získat k němu pozitivní přístup, chcete-li ´škola hrou´. Lekce vedena z části v angličtině, ne striktně. Pouze tak, aby děti rozuměly a pozice prováděly správně a bezpečně. Hravou formou, s pomocí jógových karet apod. Lekce trvá cca 45-55min v závislosti na jejich koncentraci, náročnosti lekce a délky relaxace. 
 

18:00 - 19:10 ZDRAVOTNÍ / TERAPEUTICKÁ JÓGA od 3.4.

Každé tělo je jiné - v jeho tvaru, síle, pružnosti, mobilitě, výšce, hmotnosti, napětí, energetické úrovni a schopnostech v daném okamžiku. Terapeutická / zdravotní jóga je způsob, jak zvýšit vaše povědomí o všech těchto proměnných. Jen vy víte, jaké to je, být ve vašem těle. V hodinách zdravotně-terapeutické jógy lektor přizpůsobuje instrukce a praxi jógy každému tělu v bezpečném, pohodlném a smysluplném způsobu. Terapeutická jóga je přístupná všem, bez ohledu na to, v jakém stavu je vaše tělo v daném okamžiku. Cvičení terapeutické jógy se ukázalo jako velmi užitečné pro těhotné ženy, sportovce, lidi s jakýmikoli fyzickými omezeními / slabostmi, stejně jako pro starší lidi.

19:30 - 20:30 FIT JÓGA

Lekce bude zaměřena v duchu hathajógy s prvky vinyasy. V počátku lekce se budeme věnovat správné technice dýchání, rozhýbání těla, svalové práci uvnitř těla (viz posílení pánevního dna). Do pozdravu slunce pak budeme postupně dosazovat základní dynamické pozice bojovníků, z nichž budeme dále vytvářet rozvíjející sekvence a příbuzné ásány. Lekci vždy zakončíme šavásánou (relaxační pozicí). Přiměřeně silová lekce na protažení celého těla a rozproudění prány (energie) ve vašem těle. Lekce je vhodná i pro začátečníky.
 
 

ČTVRTEK

 

18:00 - 19:00 JEMNÁ HATHAJÓGA

Hodina jemné jógy vycházející z klasické hathajógy, při které dokonale uvolníme celé tělo a zrelaxujete svou mysl. Budeme se věnovat dechu, jehož  význam je v běžném životě opomíjen. V první části hodiny budeme relaxovat za pomoci vybrané relaxační techniky a naučíme se odpoutat naši mysl od starostí každodenního života (alespoň po zbytek hodiny). Jednotlivé ásány budeme provádět pomalu, jemně bez nutnosti dosáhnout nějakého rozsahu či výkonu, ale vždy v souladu s dechem.Hodina trvá 60 min a je vhodná pro začátečníky i pokročilé.
 

19:30 - 20:30 JEMNÁ VINYASA 

Každá lekce je sestavená z ásan (cviků), pranajámy (dechových cvičení) a relaxace. Na začátku kurzu
 
se budeme věnovat podrobněji sestavě Surya namaskar A a B, dechu Udžají a postupně budeme
 
přidávat další ásany. Věřím, že si společně užijeme čas věnovaný pro sebe i pro skupinu.
Očekáváte od jógy protažení těla a relax pro mysl, ale zároveň máte rádi i výzvy? Tak právě pro vás je vinyasa jóga tá pravá! Čeká na vás více pozic, které na sebe plynule navazují. Tělo uvolníte, protáhnete a rovněž posílíte. Společně s dechem rozžehnete oheň ve vašem těle, který startuje trávení, podporuje imunitu a má celkově pozitivní dopad na metabolizmus. Vše s respektem k vaši (ne)pokročilosti. Opravdu se nemusíte obávat, že lekce není pro vás. Do pozic vám ráda pomůžu, nebo navrhnu dostupnější variantu. A tak pokud nemáte vážné zdravotní problémy, tak jste na správném místě.
 
 
CENY (12 týdnů) 9.4. - 27.6.2019
 
Kurz 60min/ lekce - 1440 Kč  (Jednotlivá lekce 150Kč)
Kurz 70min/ lekce - 1560 Kč  (Jednotlivá lekce 160Kč)
Jóga pro maminky s dětmi - Jednotlivá lekce 130Kč / 60min (rezervace předem)
Dětská jóga s angličtinou - 1650 Kč (1 zdarma) - pouze KURZ
 
Sledujte prosím podmínky přihlašování v záložce REZERVACE